עמי שטיבל

עמי שטיבל

יזם

לאורך כל חיי פעלתי לפי תפיסת העולם שלי המאמינה ביזמות כלכלית חברתית פורצת דרך. זה בא לידי ביטוי כמייסד חברת ז'נס קוסמטיקס בשנות התשעים, במסגרתה 12,000 נשים שהיו עקרות בית הצליחו לפתח קריירה משגשגת כיועצות יופי באמצעות ז'נס.

לאחר מכן, כבעלים בחברת SDM בשיתוף עם חברת מירס-מוטורולה, הובלנו תהליכי מכירה יוצאי דופן בהיקפם בשוק הסלולר באמצעות הכשרת והעסקת אנשי מכירות הן מהמגזר החרדי והן מהמגזר הערבי.

מכנה משותף נוסף לשתי ההזדמנויות העסקיות שהיה לי הזכות להוביל בא לידי ביטוי בהליכה נגד הזרם. שוק הקוסמטיקה כמו שוק הסלולר, רווי בשחקני ענק עם כיסים עמוקים. בשני המקרים, לא חששתי להיות האנדרדוג ולהתמודד מול אותם ענקים. שכן אותם ארגוני ענק משתמשים באמצעי שיווק ופרסום ידועים וסטנדרטיים ולכן החוכמה היא ללכת לכיוון ההפוך ולהשתמש באמצעי מכירה שאף אחד מאותם ארגונים לא השתמש. באמצעות דרך זו הצלחנו לכבוש כ 35% משוק הקוסמטיקה בישראל, מהלך חסר תקדים.

ב 2006, רגע לפני שהטלפונים החכמים הגיעו, חשבתי מה אפשר לעשות עם מכשיר מוגבל כמו מירס וכך המצאתי את ה"סלולרי הכשר". באמצעות ועדת הכשר רבנית מיוחדת המכשיר יצא לאור בישראל. מ 2011 ועד היום, יש לי חברה בארה"ב שמשווקת את הסלולרי הכשר בבלעדיות לקהילות היהודיות בניו יורק.

בימים אלה, אני גאה להוביל מיזם חברתי כלכלי למען האזרחים הותיקים בישראל שיסייע להם בורדת יוקר המחיה, שיפור איכות החיים ומעל הכל – בתעסוקה. אני רואה חשיבות עצומה בשילוב האזרחים הותיקים במעגל העבודה ולכן אנחנו בונים במסגרת החברה הכלכלית לאזרחים ותיקים מודלים חדשניים לשילוב האזרחים הותיקים בתעסוקה בדמות מנהלי קהילות, אנשי שיווק, מנהלי זכויות ועוד.

כיום, יש לי הזכות להיות חלק מנבחרת המייסדים של מפלגת ביח"ד. אני מאמין גדול ביכולותיו במקצועיות של יום טוב סמיה ובעיקר בסוג האדם שהוא, מלח הארץ. סמיה הוא אדם חזק, ישר ואיכותי שראוי להיות מנהיג מוביל במדינת ישראל ואני הצטרפתי למייסדי המפלגה כדי לגרום לזה לקרות.

נוספים

אריאל יוסף

אריאל יוסף

יזם ויועץ עסקי
דליה שלו

דליה שלו

יזמית ופעילה חברתית
שאול לין

שאול לין

מרצה בכיר ומנהל מחלקה ברמב"ם
ג'אזלין מונתהא

ג'אזלין מונתהא