גבי סרוסי

גבי סרוסי

חוקר ופרופסור באוניברסיטת בן- גוריון

פרופ' גבי סרוסי משמש מאז 2012 כחוקר ומרצה במחלקה להנדסת אלקטרואופטיקה באוניברסיטת בן- גוריון, יזם ושותף-מייסד של מספר חברות סטרטאפ. היה 17 שנים בחברת אלביט מערכות-אלאופ בתפקידי מחקר ופיתוח, וכן בתפקידי ניהול עסקיים כסמנכ"ל ומנהל חטיבת המודיעין אויר וחלל בחברה.

הוא היה חבר דריקטוריון בתעשייה האוירית במסגרת נבחרת הדירקטורים, וכן בחברות SCD, אופגל, מדיגוס וחברות סטרטאפ נוספות. יש לו תואר ראשון כפול בהצטיינות בהנדסה גרעינית והנדסת חומרים מאוניברסיטת בן-גוריון, תואר שני כפול בהצטיינות בהנדסת חשמל ובמנהל עסקים מאוניברסיטת תל-אביב ותואר שלישי בהנדסת חשמל מאוניברסיטת תל-אביב. עשה פוסט דוקטוראט במעבדות Bell בניו-ג'רסי וכן תקופה נוספת ב NASA/JPL בקליפורניה. גבי הינו רב-סרן במילואים במערך השליטה והבקרה של חיל האויר. הוא אב לארבעה בנים ששירתו ומשרתים בצה"ל, סב טרי לנכדה ונשוי למיכל. בן בכור מארבעה לאביבה ז"ל ויצחק יבדל"א שברח מלוב ביולי 1948 כדי להצטרף לכוח הלוחם במלחמת השחרור. אביבה ויצחק כפועלים קשי יום גידלו את ארבעת ילדיהם בשכונת רמת הרצל בנתניה, אחת הפריפריות החברתיות הקשות בארץ, אז ועד היום.

מוטו –

"הגיע הזמן שהפוליטיקה הישראלית תפסיק להתנהל ע"י עסקנים, כך שאנשים מצוינים עם נסיון שהוכיחו עצמם במסגרות קודמות (אקדמיה, הייטק, צבא…) לא יחששו להכנס להנהגה ולחולל את השינוי המיוחל לטובת בנינו ונכדינו. בהנהגת המדינה צריכים להיות האנשים הכי טובים, נבונים וערכיים שיראו בתקופה זו שליחות. שלא יצטרכו לעסוק במסגרת תפקידם וברוב זמנם בהשרדות פוליטית, אלא למלא את התפקיד אליו התמנו ולתת לו את כל מרצם וכשרונם."

נוספים

מריה פיסניץ

מריה פיסניץ

יזמית בתחום המסעדנות
עמי שטיבל

עמי שטיבל

יזם
שרון נגדימון

שרון נגדימון

אדמיניסטרטורית בכירה
אריאל יוסף

אריאל יוסף

יזם ויועץ עסקי